تبلیغات
اسکار فیلم - مطالب اسفند 1389

اسامی نامزدهای اسکار 2011

پنجشنبه 5 اسفند 1389  03:53 ق.ظ

 

اسامی نامزدهای اسکار 2011 

 

"سخرانی پادشاه" به کارگردانی تانم هوپردر 12 بخش نامزد دریافت جایزه شده است.
فیلم "شهامت" ساخته جوئل و اتان کوئن در 10 بخش و فیلم "آغاز" ساخته کریستوفر نولان و "شبکه اجتماعی"ساخته دیوید فینچر نیز در 8 بخش مختلف نامزد دریافت جایزه اسکار شده اند.

فهرست اسامی نامزدهای 24 بخش هشتاد و سومین دوره مراسم آکادمی اسکار بدین ترتیب است:
بهترین فیلم:
"قوی سیاه"، "مشت زن" ، "آغاز" ، حال بچه ها خوب است" ،"سخنرانی پادشاه"، "127 ساعت" ، "شبکه اجتماعی"،"داستان اسباب بازی 3" ، "شهامت"، "استخوان زمستان"
بهترین کارگردانی:
دارن آرونوفسکی، برای "قوی سیاه"، دیوید او راسل، برای "مشت زن"،تام هوپر، برای "سخنرانی پادشاه"، دیوید فینچر، برای "شبکه اجتماعی"، جول و اتان کوئن، برای "شهامت".
بهترین بازیگر نقش اول مرد:
خاویر باردم، برای "زیبا" ، جف بریجز، برای "شهامت"، جس اسینبرگ، برای "شبکه اجتماعی"، کالین فیرث، برای "سخنرانی پادشاه"، جیمز فرانکو، برای "127 ساعت".
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
کریستین بل، برای "مشت زن"،جان هاوکس، برای "استخوان زمستان"، جرمی رنر، برای "شهر" ، مارک روفالو، برای "حال بچه ها خوب است"، جفری راش، برای "سخنرانی پادشاه".
بهترین بازیگر نقش اول زن:
آنت بنینگ، برای "حال بچه ها خوب است"،نیکول کیدمن، برای "لانه خرگوش" ، جنیفر لاورنس، برای "استخوان زمستان"، ناتالی پورتمن، برای "قوی سیاه"، میشل ویلیامز، برای "ولنتاین آبی" ،
بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
امی آدامز، برای "مشت زن"، هلنا بونهم کارتر، برای "سخنرانی پادشاه"، ملیسا لئو، برای "مشت زن"، هیلی استینفیلد، برای "شهامت"، جکی ویور، برای "قلمرو پادشاهی حیوان"
بهترین فیلم نامه اقتباسی:
دنی بویل و سایمون بوفوی، برای "127 ساعت"،رون سورکین، برای "شبکه اجتماعی"، مایکل آرندت، برای "داستان اسباب بازی 3"، جوئل و اتان کوئن، برای "شهامت"،دبرا گرانیک و آنی راسلینی، برای "استخوان زمستان".
بهترین فیلم نامه غیر اقتباسی:
مایک لی، برای "سال دیگر" ، اسکات سیلور، پل تاماسی و اریک جانسون، برای "مشت زن"،کریستوفر نولان، برای "آغاز"، لیزا کولودنکو و استوارت بلومبرگ، برای "حال بچه ها خوب است"، دیوید سیدلر، برای "سخنرانی پادشاه".
بهترین فیلمبرداری:
متیو لیباتیک، برای "قوی سیاه"، والی فیستر، برای "آغاز"،دنی کوهن، برای "سخنرانی پادشاه"، جف کروننوت، برای "شبکه اجتماعی"، راجر دیکینز، برای "شهامت".
بهترین تدوین:
اندرو ویسبلوم، برای "قوی سیاه"، پاملا مارتین، برای "مشت زن"، طارق انور، برای "سخنرانی پادشاه"، جون هریس، برای "127 ساعت"، آنگوس وال و کیرک باکستر، برای "شبکه اجتماعی".
بهترین انیمیشن بلند:
"چگونه اژدهایتان را تربیت کنید" ،"شعبده باز" ، "داستان اسباب بازی 3".
بهترین طراحی هنری:
"آلیس در سرزمین عجایب" ، "هری پاتر و یادگاران مرگ، قسمت اول" ، "آغاز"، "سخنرانی پادشاه"، "شهامت".
بهترین طراحی لباس:
کالین آتوود، برای "آلیس در سرزمین عجایب"، آنتونلا کاناروتزی، برای "من عشق هستم" ، جنی بیوان، برای "سخنان پادشاه"، سندی پاول، برای "طوفان"، مری زوفرس، برای "شهامت".
بهترین مستند بلند:
"خروج از فروشگاه هدیه فروشی" ،"گسلند" ، "شغل درونی" ، "رسترپو" ، "زمین بایر" .
بهترین مستند کوتاه:
"کشتن به نام " ، "پوستر دختر"،" بیگانگان نه بیشتر" ، "طلوع خورشید" ، "جنگجویان کیگانگ"
بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان:
"زیبا" ساخته الخاندرو گونزالز ایناریتو از مکزیک، "سگ دندان"، ساخته یورگوس لانتیموس از یونان، "در یک دنیای بهتر" ساخته سوزان بیر از دانمارک، "آتش آفروزان" ساخته دنی وینو از کانادا، "خارج از قانون" ساخته رشید بوغریب از الجزایر.
بهترین چهره پردازی:
"نسخه بارنی"، "راه برگشت" ، "مرد گرگ نما"
بهترین موسیقی:
جان پاول، برای "چگونه اژدهایتان را تربیت کنید"، هانس زیمر، برای "آغاز"،الکساندر دسپلات، برای "سخنرانی پادشاه"، ای آر رحمان، برای "127 ساعت"، ترنت رزنور و آتیکاس راس، برای "شبکه اجتماعی".
بهترین صداگذاری:
"آغاز"، "سخنرانی پادشاه"، "سالت، "شبکه اجتماعی"، "شهامت".
بهترین جلوه های ویژه:
"آلیس در سرزمین عجایب"، "هری پاتر و یادگاران مرگ"، "آخرت" ، "آغاز"، "مرد آهنی 2"  
 
 
اسامی که با رنگ قرمز مشخص شده اند برای فروش موجود است .
 
برای خرید اینجا کلیک کنید
 
لیست کامل فیلم های ما را می توانید از  اینجا  یا اینجا دانلود کنید.

نوشته شده توسط: هنر هشتم | آخرین ویرایش:- | نظرات()